Laimingi.lt

Viskas apie „streso valdymą“ I

Minčių srautai
Tik atsikėlus ryte, prisimenam įvykius, užsiveda minčių mašina.. garsai, vaizdai, pojūčiai pradeda dreifuoti mūsų galvoje. Tuo tarpu mes galvojame, kad tai turim ir valdom. Deja, taip tikrai nėra. Netikite manimi? Pabandykite 10 minučių išbūti be minčių, vaizdų, jausmų viduje – visiškoje tuštumoje. Žmonės neturi minčių ir emocijų, o emocijos su mintimis turi žmones. Mintys ir emocijos yra tai, kas žmonėms „nutinka“. Pvz. žmogui pasako ar padaro ką nors nemalonaus... Neigiamos emocijos kimba į darbą ir jis nieko negali padaryti – priverstas blogai jaustis. Emocijos stumdo žmones kaip papuola.

Iš pasąmonės į sąmonę
Mums atrodo, kad tai, kas buvo praeityje, yra nereikšminga ir nesvarbu, bet tai reiškia ir reiškia daug emociškai. Kai dabar Jūs sėdite ir skaitote, Jūs negalvojate apie tai, ką valgėte vakar vakarienei. Tai paminėjus, Jūs tuoj pat „gavote“ atsakymą, ką valgėte. Jeigu sakau „nemaloniausias gyvenimo įvykis“, Jūs tuoj pat prisimenate įvykį ir emocijas kartu su juo. Visi Jūsų nemalonūs ir malonūs gyvenimo įvykiai yra Jūsų pasąmonėje ir yra aktyvūs tiek pat, kiek ir buvo tą momentą, kai tai nutiko, bet mes to nesijaučiame taip stipriai, nes mes tai nuslopiname. Tai, ką mes jaučiame dabar, yra mūsų sąmonėje, o kas dreifuoja fone – pasąmonėje. Tokiu būdu, žmogus, kuriam yra per 30, išlieka šešerių metų vaiko emocijų lygio, nes jis vis dar pagal jas elgiasi, nors šiaip jis .. suaugęs žmogus.

Liudas Vasiliauskas
Laimingi.lt – Jūsų vidinių paieškų pabaiga

Asmeninės laisvės kursai šią Gegužę. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Alytus, Šiauliai. (Jeigu yra šiuose miestuose iniciatyvių žmonių - atsiliepkite).

Atsiliepimas
Tik čia supranti ką reiškia kokybiškai ir tikrąja ta žodžio prasme GYVENTI. Kai kas nors paklausia ,,ar esi laimingas?” turbūt imame išsisukinėti, sakyti, kad iš dalies ar beveik. O po šių kursų į tą klausimą atsakiau labai užtikrintai ir su šypsena lig ausų: ,,O taip! Dar ir kaip laiminga”. Gyvenimas per trumpas, kad žaistume smulkius žaidimėlius. Jau dabar ir čia laikas pradėti gyvenimą semti pilna sauja. Laikas tai yra brangiausia ką mes turime, brangieji :) Tad nešvaistykim jo ir GYVENKIM. Milžiniškas dėkui, Liudui. Tavo dėka, jau dabar esu vienas iš turtingiausių žmonių pasaulyje. Iveta Stukaitė