Laimingi.lt

Suvokimas

Įvairovės. „Atrodo buvau visada tokia, tik nesuprantu kur buvau pasislėpusi! Geras jausmas atrasti save iš naujo... Tai nerealu :). Šokinėju iš džiaugsmo, ateina lengvumo jausmas, atsirado drąsa :), nes aš žinau, kad bet kokiu atveju aš turiu vaistų.“ Asmeninės laisvės kursai ir meditacijų sodyba laukia tik Jūsų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda).

Suvokimas

Ar pamenate, kai sužinojote, kad Kalėdų senelio nėra? Kažkas, ką ilgai laikėme tiesa, staiga tiesiog sugriuvo, ir pamatėme, jog tai buvo melas. Išvydome tai staiga: lyg tolstanti iliuzijos banga, nusinešdama melą, atskilo nuo mūsų, ir pasaulėžiūra pasikeitė. Žinojome tai ar ne, tuo metu suvokėme, jog pasaulis niekada nebebus toks kaip iki tolei. Tai yra suvokimas.

Suvokimas yra tada, kai pamatai daugiau teisybės arba išvysti, jog iki tol laikyta „tiesa“ buvo melas. Tuo metu įvyksta mažas ar didelis (bet tuo pačiu malonus) šokas, ir pasaulėžiūra keičiasi, kartais net kardinaliai. Melas nukrenta, ir kančia baigiasi; o jeigu dar yra kančios, tai reiškia, kad dar liko melo.

Suvokimas ateina, kai ryžto, koncentracijos ar kokiu nors kitu būdu (pvz. draugo pagalba) situaciją pamatai iš šono. Tada melas „krenta“. Iki tol tu buvai uždarytame narve, kurį laikei rojumi, o išėjęs pamatei, jog tai buvo narvas. Tai yra suvokimas.

Suvokimas nėra informacijos gavimas ar kolekcionavimas, nes suvokimas ne tik tau suteikia žinių, bet ir sugebėjimą veikti. Perskaitęs knygoje, kaip pastatyti laivą ar vairuoti automobilį, esi dar gana toli nuo sugebėjimo tai padaryti. Suvokimas ir yra tas intuityvus supratimas, kaip tai padaryti. Jeigu suvoki, visada būna aiškus veikimo planas.

Visiems žmonėms yra galimybė „gauti“ suvokimus, nėra „beviltiškų“. Visi juos patiria, vienaip ar kitaip, didesnius ar mažesnius, ir žengia gyvenimo keliu. Vieni skuodžia, kiti stovi vietoje, bet visi juda. Suvokimų procesas labai lėtas ir brangiai kainuojantis tada, kai bandai gyventi, nestebėdamas savo vidaus, – nes tada išmintis ateina labai lėtai, per „gyvenimiškąją“ patirtį.

Suvokimai ateina greičiausiai, kai protas geba koncentruotis. Koncentracija yra lyg adata, kuri praduria kiaurai savo paties susikurtas ribas, o iš ten matai save iš šalies; ir suvokimai tada – kaip ant delno. Melas griūna ir kančios nyksta, laimė įsigali, ir tu gyveni ramybėje, nesvarbu kas.

Nori išmėgint? Medituok.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga

Patiko? Pasidalink su kitais.