Laimingi.lt

Skausmas yra palaiminimas – atjauta ir kvėpavimas

Verta! Asmeninės laisvės kursų registracijos auga greitai. Liko tik 2 vietos, bet mintys sukasi apie antrą grupę šią vasarą Vilniuje. Prisijunk! Gyvenimas pasitikint savimi ir mylint save beldžiasi pas tave dabar!
Meditacijų sodyba. Lapkričio didžioji sodyba su galybe džiaugsmo, ramybės, priėmimo laukia tavęs. Pamesk savo gyvenimo paieškas – tu esi tai, ko tu ieškai! Registruotis čia.
Apie straipsnį. Bičiulis Marius atsiuntė gražias ir praktiškas mintis iš man nežinomo šaltinio, kurias, jam paprašius, nutariau paplatinti Jums. Gero skaitymo.

Skausmas yra palaiminimas – atjauta ir kvėpavimas 

Skausmas yra natūralus – jis turi būti suprastas, jis turi būti priimtas. Mes natūraliai bijome skausmo, natūraliai jo ir vengiame. Todėl daugelis žmonių vengia širdies ir yra „pasikabinę“ galvoje, jie gyvena galvoje.

Širdis duoda skausmą – tiesa, bet tik todėl, kad ji gali suteikti malonumą – štai kodėl ji teikia skausmą. Skausmas yra būdas malonumui gauti; agonija – durys per kurias ekstazė įeina. Jei tai supranti, skausmą priimi kaip palaiminimą. Tada, staiga, skausmas pradeda keisti savo pavidalą. Tu tampi nebe priešiškas jam, ir todėl, kad nebesi daugiau jam priešiškas, jis yra nebe skausmas; jis yra draugas. Tai ugnis, kuri išvalo tave. Tai transmutacija – procesas, kuriame sena pasišalina ir nauja įžengia, kuriame protas dingsta ir pilnai ima veikti širdis. Tada gyvenimas tampa palaiminimu.

Išbandykite šį Atišos metodą:
Kai įkvėpi (klausykis atidžiai) – tai yra vienas geriausių metodų - kai įkvėpi, galvok, kad įkvėpi visų pasaulio žmonių vargus. Visą tamsą, visą negatyvumą, visą pragarą, kuris tik egzistuoja, tu tai įkvėpi. Ir tegul tai susigeria tau į širdį.

Tau gal teko skaityti ar nugirsti apie vadinamuosius Vakarų pozityvius mąstytojus. Jie sako visiškai atvirkščiai – jie nežino, ką jie sako. Jie sako: "Kai iškvepiate, išmeskite visus savo vargus ir negatyvumą; ir kai įkvepi, įkvėpk džiaugsmą, pozityvumą, laimę, žvalumą." Atiša metodas yra priešingas: kai įkvėpi, įkvėpki visą vargą ir kančias visų pasaulio būtybių, - praeities, dabarties ir ateities. Ir kai iškvėpi, iškvėpki visą džiaugsmą, visą palaimą ir palaiminimaus, kuriuos turi.

Iškvėpk, „išpilk“ save visą į egzistenciją. Tai užuojautos būdas: sugerti visas kančias ir išlieti visus palaiminimus. Būsi maloniai nustebintas, jei tai padarysi. Tą akimirką, kai prisiimi viso pasaulio kančias į save, nebėra kančios. Širdis iš karto transformuoja energiją. Širdis yra transformuojanti jėga: sugerk kančias ir vargus, ir tai pasikeis į palaimą ... tada išpilk ją, išdalink (iškvėpk). Kai suprasi, kad širdis gali atlikti šią magiją, šį stebuklą, tau patiks tai daryti vėl ir vėl.

Išbandykite tai. Tai yra vienas iš labiausiai praktiškų metodų - paprastas, ir jis duoda rezultatus akimirksniu. Padaryk tai šiandien, ir pamatysi. Tai yra vienas iš Budos ir visų jo mokinių metodų. Atiša yra vienas iš jo mokinių, tos pačios tradicijos, tos pačios linijos. Buda vėl ir vėl sako savo mokiniams: „IHI passiko - ateikite ir pamatykite!". Jie yra labai moksliški žmonės.

Ošo, rytų filosofas

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga