Laimingi.lt

Priimti save II

Pavasario kursai. Asmeninės laisvės kursai jau šią savaitę, teiraukitės dėl vietų Jūsų mieste (Vilnius, Kaunas, Klaipėda).

Priimti save II

Prieš skaitydami šį straipsnį, perskaitykite „Priimti save I“.

Priėmimas yra susitaikymas, blogo pabaiga ir laisvės nuo to, ką priėmei, pradžia. Mažai yra tam žodžių, nes mes, kaip civilizacija, mažai ką priimam ir tik viską bandom pakeisti. Bandom keisti save, kad būtų geriau. Patarinėjame kitiems, nes atrodo, jog, jiems pasikeitus, galėsi juos labiau priimti, mylėti ar pan. Bandom valdyti ne tik „savus“, bet ir kitas šalis, gamtą. Tik kažką pakeitus, vėl NEpastebime, jog reikia dar keisti, o vėliau dar, ir taip be galo. Tas labai vargina ir visiškai neteikia ramybės.

Jeigu nepriimam, mes pasauliui nebyliai sakom: „Man labai nepatogu viduje, prašau, pasikeisk taip, kad man būtų patogu.“ Bet žmogui patogu tik tada, kai jis randa priėmimą savo viduje – centrą, kuris viską priima, atleidžia, išklauso, palaiko. Tas deimančiukas yra pas kiekvieną ir mes jo visi ieškome. Paliksiu Jums patiems pasidomėti, kas tai yra, kad būtų įdomiau.

Nepriėmimas ir priėmimas man panašiausias į užsispyrusį mažą vaiką, kuris sukioja savo veidą į šonus ir atsisako suvalgyti tai, ką gyvenimas duoda. Protas atsisako išsižioti ir priimti tai, ką pats sukūrė. Kartais žinai, jog pats pridirbai, bet vengi pripažinti, kad nebūtum kaltas ar išvengtum pykčio, ir tai tęsia baimės epochą. Tikriausiai visi pastebėjome, kad prisipažinti ar pripažinti yra lengva ir dažniausiai niekas mums nieko už tai nedaro, o situacija išsisprendžia. Tai yra priėmimo galia, nes priėmimas sako „taip“, o nepriėmimas sako „to, kas yra – nėra, yra kitaip, negu yra“.

Pabandykite patys prisiminti kokią nors savo situaciją ar problemą, kuri Jums nepatinka. Pajuskite, kad viduje sukiojatės į šonus ir kaip tas mažas vaikas nepriimate to, kas yra. Tiesiog pasiryžkite būti ramūs, prisiimti atsakomybę, išsižioti ir priimti. Kai nuspręsite, išsižiokite ir viduje nuoširdžiai tarkite tam reikaliukui: „Taip, gerai, tu esi.“ Kartokite tuos žodžius su nuoširdumu ir tikrai pajusite palengvėjimą.

Išties tai yra labai lengva, bet mes esame atpratę tą daryti. Su laiku ir vidinėmis praktikomis šis gebėjimas atgyja, tu priimi, pripažįsti, ir tada tau lengva. Lengva, nes priėmus nukrenta savanaudiški motyvai, kurie tampė vaiko veidą į šonus. Pranykus savanaudiškumui, iškart palengvėja. Tik klausimas, kas toks priima? Apie tai dar kitame straipsnyje! Iki! 

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga

Patiko? Pasidalink su kitais.