Laimingi.lt

Pastangos be pastangų

Įvairovės. „Jis nerimtai, tarsi lengva ranka, paverčia įprastą gyvenimą cirku. Ir labai rimtai tame cirke užčiuopia gyvenimo esenciją. Turėjau geriausias atostogas ever.“ Kaip jau supratote, meditacijų sodyba su visais 20+ dalyviais praėjo puikiai. Daug gėrio. Daug gerų atsiliepimų, kurie bus internete vėliau.
Liudas vėl ruošiasi žiemoti kažkur dingdamas. Kursai ir sodybos pavasarį, visų labai lauksiu.

Pastangos be pastangų

Nors „rašosi“ visai be pastangų, bet visada prireikia pajausti pastangas, bandant sugalvoti užburiančią pradžią. O ir ta pati užburia turbūt tik patį mane. Šiame rašinuke, kuris, tikėtina, bus trumpas, pasidalinsiu įdomia įžvalga apie gyvenimą be pastangų, kurį gyvenate Jūs asmeniškai.

Šast į vieną šoną, šast į kitą – sklaidome mintis, darbus, jausmus, pokalbius ir visa kita, o tam reikalinga energija. Eiti reikalinga energija, valgyti reikalinga energija – viskam reikia bent šiek tiek. Veikla, didelė ar maža, protinė ar fizinė, vyksta su pastangomis. Viskam reikia bent trupinuko.

Iš šono atrodytų, lyg pastangos yra valdymo pultas, su kuriuo mes reguliuojame viską gyvenime. Toks jausmas, kad pastangos yra neišvengiamos, ir tai kažin, ar ką džiugina... Bet pabandykime užbėgti neišvengiamybei už akių – ar reikia pastangų, kad jaustume pastangas? Sustokite ir pabandykite vidumi pajausti. Galite pabandyti pajausti pastangas – jausti pastangas??? Sviestas sviestuotas, vanduo vandenuotas, nulis plius nulis. Pasirodo, ne. Atsiveria tik paprasčiausia tuštuma ir pasimato, jog pačios pastangos tėra jausmas, kurį išgyvename be pastangų. Ir kadangi tai yra tiesa, tai viskas šiame gyvenime yra visiškai be pastangų, nes pastangos jaučiamos be pastangų (tikiuosi, galva nesusisuko).

Mes patiriam pastangas, kaip ir bet kurį kitą jausmą ar patyrimą. Rega, lytėjimas, klausa tiesiog nutinka. Jausmai: apatija, meilė, džiaugsmas, baimė, pyktis, pastangos, palaima tiesiog nutinka. Tam, kad jie nutiktų, visiškai nereikia stengtis. Viduje yra vieta, kuri nejaučia pastangų, bandant jas pajausti, todėl pastangos nėra būtinos. Niekur absoliučiai. Laisvi nuo pastangų. Plaunant indus, skaitant ilgus straipsnius, kilnojant svorius (!) ir visur kitur.

Kai pajaučiate pastangas, tiesiog paklauskite savęs, ar reikia pastangų, kad jaustumėt šias pastangas, ir jos kaip mat atsipalaiduos, nes tai tėra jausmas. Pastangos, ačiū Dievui, yra gražius suvokimus atnešantis į gyvenimą jausmas.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga

Patiko? Rekomenduok draugams.