Laimingi.lt

Norvegija ir vienybė

Verta. Asmeninės laisvės kursai jau kitą trečiadienį (08.10), grupė pilna, bet vietos tikrai atrasime. Laukiu. Spalio grupė jau pusiau pilna, rekomenduoju užsiimti vietas.
Meditacijų sodybos dalyvių rekomendacijos sklinda ir, likus keturiems mėnesiams, jau turi solidų skaičių dalyvių rezervacijų. Registruokitės čia.

Norvegija ir vienybė

Vis norisi pabaigti rašyti apie harmoniją ir gyvenimo pilnatvę, bet vis šviežesnės mintys perima mano mostus klaviatūra.

Gavau laišką iš kursų dalyvės, kuri gyvena Norvegijoje. Prieš tai jos klausiau, kaip ji laikosi ir kaip laikosi Norvegija. Ar išmoko pamilti savo tautos žmogų (kuris, patys žinote, ką padarė)?

Buvau maloniai nustebintas abiem atsakymais ir turiu tam savų komentarų. Pirma perskaitykite jos laišką.

„Dar niekada nejaučiau taip ilgai laimės jausmo! Net nežinau kartais ką daryt su juo. Einu gatve ir sukuosi ratais žiūrėdama į dangų kaip mažas vaikas, šypsena nedingsta iš veido. Svajonės pačios pildosi – man nieko net daryt nereikia.. (net tos, kurios jau ''nurašytos'' buvo..). Viskas kaip sviestu patepta :) Žinok, savaitę sodyboje galiu drąsiai įvardinti kaip patį geriausią nutikimą gyvenime - be jokios abejonės! Ir tuo pačiu norėčiau rezervuoti vietelę lapkričio mėnesiui, nes aš, žinoma, atkeliausiu :) ar tilpsiu aš dar ten? :)

Su norvegu susitaikėm ir mylim jį, ir žinai, kas fainiausia? Ogi kad ne aš viena taip padariau, o visa Norvegija! Aš jau tiek metų esu artimai susijusi su šia šalimi ir niekad tokių dalykų nebuvau mačius, po visų tragedijų.. pilnas miestas meilės! Visi žmonės, atmosfera.. jokio pykčio, neapykantos, buvo labai gera tai patirti ir tuo pačiu palengvino priimant visa tai, kas įvyko.. Netgi mieste buvo galima sutikt žmonių, kurie dalino meilę; jie vaikščiojo su plakatais /ir/ant savęs užsirašę ''HUG ME''... (apkabink mane)"

Tauta patyrė kraštutinumą ir tai ją suvienijo – gavo atsvarą meilėje. Vienybė yra vienas nuostabiausių dalykų, nes vienybėje labai lengva mylėti visus, o kai duodi meilę – ją ir gauni atgal. Tad meilės ciklas užsisuka ir visa tauta jaučiasi gerai.

Tą patį galime stebėti Lietuvoje per krepšinio čempionatus, kai visa tauta būna pakylėta. Todėl mums tai ir patinka. Visi patampa broliais ir draugais, ir mums tada gera, nes mes – viena. Išduosiu mažytę paslaptį, kad krepšinio čempionatų metu žmonės taip gerai jaučiasi, kad labai mažai kas registruojasi į seminarus ;) Vyksta kažkas panašaus į pavasarį ar vasaros pradžią. Tuo metu žmonės taip stipriai visas laimės viltis sudeda į gamtą, kad niekas net nesidairo kitur. Vėliau, kiek apsipratus, viltys nepasitvirtina ir vėl viskas stojasi į senas vėžias – kaip ir su visais laikinais malonumais, skausmas čaižiai trinkteli durimis.

Bet grįžkime pasišnekučiuoti apie vienybę. Tai tikrai stulbinantis reiškinys ir mažai pastebimas jo galingumas. Nežinau kaip Jūs (priklausomai nuo amžiaus), bet aš pamenu „Baltijos kelią“, laužus prie Seimo ir dainas, kai visa Lietuva buvo susivienijusi ir skendo meilėje savo tėvynei, broliams. Ar tik ne dėl to atgavom raktus į savo šalį?

Labai panašus ir manau pats didžiausias pasaulyje vienybės galios „įvykis“ nutiko Indijoje. Didžioji Britanija buvo okupavusi visą šalį, o Indijos ideologinis lyderis, politikas Mahatma (maha – didi, atma - siela) Gandi skelbė visai tautai: „Britai yra mūsų broliai, mylėkime britus“. Jie beginkliai stovėjo prieš britų karius, o šie bandydami kautis su jais, o kartais net ir atidengdami ugnį verkdavo ir iš gėdos, mesdami ginklus, išsiskirstydavo. Britai iki šiol patys nežino ir nesupranta, kodėl jie atidavė raktus nuo tokios didelės šalies. Atsakymas jiems mįslė, už kurios smagiai kvatojasi meilė ir vienybė.

Pagalvokite apie visas šventes, revoliucijas ir pamatysite visur vieną ir tą patį – vienybę, brolybę, meilę, supratimą, ryžtą, entuziazmą. Oranžinė revoliucija. Ar ne to labiausiai bijo mūsų artimas kaimynas iš rytų ir visom priemonėm skaudžiai ardo vienybės saitus?

Kada mes suprasime, kad mes galime visą laiką taip gyventi? Nejaugi mums vis reikia karo ar košmaro? Ne. Tiesiog truputi išgryninkime savo protus nuo televizorių ir laikraščių iliuzijų, truputi pamedituokime, atlikime vidinių praktikų, ir mes - ten. Sutariam? ;)

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga!

Butinai užsuk į kursus ar sodybą!