Laimingi.lt

„Kaip gyvenam?“ Apžvalgėlė

Kursai Vilniuje balandžio gale (čia). Meditacijų sodyba birželį (čia).

„Kaip gyvenam?“ Apžvalgėlė

Sveiki. Šį kartą turiu ne tik keletą gyvenimą praskaidrinančių minčių (jos truputuką žemiau), bet ir kitokių naujienų, pamąstymų.

Šis gyvenimas toks „daiktas“, jog čia viskas keičiasi, tad keičiasi ir laimingi.lt kryptis. Anksčiau dariau taip, kad būtų sunkiau užsilikti puslapyje (lankytoją pasitikdavo didžiulis tekstas), tam, kad tarytum „patikrintų“ jo kantrybę ir nuoširdumą. O nuo šiol bandau mintis skleisti visur. Kodėl? Net keletas ypač paprastų – o ne sudėtingų – minčių, žmogaus gyvenimą pakeičia visiškai (į gerąją pusę, žinoma). Prieš keletą savaičių vienam žmogui patariau prieš miegą bent pakartoti kelias minutes „kad ir kas benutiktų, aš su viskuo ramiai susitvarkysiu“ ir jam nebereikia naudoti raminamųjų. Tad poveikis didelis.

Nesenai teko matyti televizorių. Vaizdai ir ten skleidžiamos mintys žmones veikia stipriai, sukelia emocionalumą. Laidų ruošėjai dažnai, bet ne visada, neigiamai veikia ne tik savo, o ir kitų žmonių gyvenimus. Žmonės ima kalbėtis su televizoriumi, pyktis su aplinka, kažką argumentuoti sau, kitiems ir pan.

Mintis, įeinanti į žmogų, kaip žuvis į akvariumą, turi savo įtaką. Mes elgiamės pagal mintis, pagal savo harmoningumo lygį. Ką pasiimam iš ten, tas įsigeria į mūsų protą (anksčiau ar vėliau), ir toks poelgis, nors ir vieną kartą, išnyra iš mūsų pačių. Kai kurie iš mūsų išmoksta elgtis ir reaguoti taip, kaip reaguoja serialų herojai ar humoro laidų vedėjai (pvz. Saulėnas) ir t.t. Tie žmonės yra nebe jie patys, o kažkas, į ką jų protas paniręs (pvz. mintys iš TV). Beje, viskas yra gerai net ir su tais žmonėmis: nieko čia tokio pabūti Saulėnu ar kuo kitu. „Sugedusi uogienė“ yra tai, kad jie patys to nežino ir nesupranta; tai vienintelė priežastis, dėl ko jie galėtų pabandyti sau padėti.

Jeigu žmogus tampa sąmoningesnis (o tai reiškia, jog jis tiesiog savo vidumi išmano protą, pastebi savo mintis, jausmus, motyvus ir, žinoma, save), tai jo kančia gyvenime ima sparčiai nykti, ir jis tampa laimingesnis su kiekviena diena.

Lietuva yra toks kraštas, kur susirinko trys milijonai žmonių su tam tikromis mintimis, panašiu sąmoningumu. Amerikiečiai yra trijų šimtų milijonų tauta su kitokiomis mintimis. Lietuviai jaučia daugiau trūkumo jausmo ir mąsto prastas mintis materialioje sferoje (pagal kurias vėliau tenka elgtis), todėl čia viskas brangiau ir mažiau uždirbama. O Amerikiečiai turi mažiau trūkumo jausmo, todėl atlygiai didesni, prekės pigesnės ir daug dalykų išvis nemokami.

Tad mums metas, kaip tautai, kelti sąmoningumą! Gauti nors mažytes „porcijas“ harmoningų minčių nuolatos, visiems. Pažiūrėkite, kiek vienas harmoningas ir pasisekęs žmogus paveikia aplinką į gerą ir kiek tokio teigiamo poveikio padaro neharmoningas žmogus. Visiškai nesąmoningas žmogus tūno „tamsoje“; mes apie jį nieko nežinome, jo įtaka labai maža. Harmoningi paveikia šimtus, tūkstančius ir milijonus. Tad mums tereikia pažadinti mažą dalį ir dalintis gerais dalykais, kad Jums būtų geriau.

Skatinkite patys save skaityti gerą literatūrą (įkvėpiančią, su niekuo nekovojančią, dvasinę ir apie sėkmę), drąsiai žerkite geras mintis į socialinius tinklus, dalinkitės savo sėkmėmis draugų būreliuose, skleiskite straipsnius, vaizdo ar garso įrašus. Tai labai padeda. Net piršto krustelėjimas į tą pusę daro didžiulę įtaką. Ir dar, meskite išvien skurdą mąstyme: „Nesidalinsiu šių minčių, nes tada nebūsiu geresnis (-ė) už kitus, ir jie žinos tai, ką žinau aš.“ Imkimės veiksmo!

Prieš keletą savaičių Laimingi.lt atsirado facebook‘e, jau surinkome 2500+ narių. Ten rašau labai šviežias mintis iš savo mobiliojo telefono (keli pavyzdžiai apačioje). Taip pat siūlau parsisiųsti elektroninės knygos pavidalu išleistą straipsnių rinkinį, kurį galite pasiūlyti draugams. Prašau Jūsų padėti jungiantis prie facebook‘o ir pasidalinant su draugais šia svetaine. Tikiuosi ji Jums patinka ir duoda naudos.

Jungtis prie facebook‘o galite čia. http://www.facebook.com/laimingi?sk=wall
Knygą parsisiųsti ar pasiūlyti draugams galite facebook‘e arba iš čia http://www.laimingi.lt/Laimingi.lt-e.knyga.pdf

Laukiu Jūsų visų!

Keletas praeitos savaitės minčių iš Facebook‘o:

  • Valdyti tai, kas tavo kontrolėje, yra pats lengviausias dalykas pasaulyje. Bandymas kontroliuoti = vidinių jėgų švaistymas. Jei stengies, tai reiškia, jog nekontroliuoji. Būk kaip pailsęs įsimylėjėlis, kuris numoja ranka į pastangas pavergti kitą širdį. Tada ji pati pas jį parbėga! Paleidęs pastangas, įgyji ramybę ir viską sutvarkai savaime, įgauni kontrolę.
  • Kai kažkas nepavyko ir skaudu širdyje, žvelk giliai į vidų. Atidžiai stebėdama (-s) pamatyk, kad visada, kada buvai laiminga, tą laimę (-u) pati (-s) sau davei (pvz. Jeigu draugas pagyrė ir pasijautei gerai, tai geras jausmas buvo pažadintas tavyje, o ne atkeliavo iš išorės). Išvydus, kad tik pati (-s) sau gali duoti laimę, tapsi laisva (-s) kaip saulė, ir tai atsispindės visame kame, nes pradings vieta skausmui. Tereikia pažvelgti.

Jeigu gausiu daug atsakymų su prašymais, kad bombarduočiau Jus tokiomis trumpomis žinutėmis į el. paštą, darysiu ir tai ;] Galų gale, užsukite į kursus! Na ir kas, kad išleisite kelis litus? Kad Jūs matytumėte, kaip pasikeitė žmonės, kurie kursą baigė praeitą savaitgalį!..

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt – paieškų pabaiga