Laimingi.lt

Jums niekas negali padėti

Jums niekas negali padėti. Kaip skamba? (Juokiuosi.) Ši mintis yra išties labai išganinga. Pagalvokime.

Kiekvieną kartą kai virš mūsų laimės atplaukia juodoji naktis ir mus ima supti liūdesys, mes galime prisiminti šią mintį ir ji mums padės. Kodėl? Ogi todėl, kad jeigu niekas mums negali padėti, tai niekas negali mums ir pakenkti.

Tarkime Jums kažkas pasakė gerą žodį ir Jūs apsidžiaugėte. Netgi skaitant sakinį, aiškiai matosi, kad apsidžiaugėte Jūs pats, o ne kažkas pasakyto Jus nudžiugino. Tas pats yra ir su blogais dalykais – nusimename mes patys, o ne blogi dalykai mus suglumina. Visi nusivylimai, nudžiugimai yra labai subtilūs įpročiai, kurių daugelis net nepastebi.

Jeigu Jūs klausotės ko nors naudingo ir vėliau panaudojate, tai Jūs pats sau padėjote, o ne kažkas padėjo Jums. Jūs paklausėte, pamanėte, kad tai naudinga ir to ėmėtės. Jūs pats, ne Jonas ar Onutė.

Tai, kad kažkas mums gali padėti ar pakenkti iš išorės tėra iliuzija. Niekas negali Jums pakenkti ir niekas negali Jums padėti. Jūs vienas esate už tai atsakingas. Kvapą gniaužianti atsakomybė.

Tiesiog pastebėkite, kad nėra būtina eiti į mišką ar dar kur, kad galiausiai apsispręsti ir pabaigti "nuotaikų naktį". Pabandykite kartais tai padaryti patys, be išorinės pagalbos.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt - laimės paieškų pabaiga!

Asmeninės laisvės kursai laukia :)